بهترین شیوه تست زدن در آزمون نظام مهندسی ساختمان

0

آزمون نظام مهندسی رقابتی مبتنی بر سرعت عمل در جلسه آزمون است و کسی برنده این رقابت بسیار تنگاتنگ است که بتواند از هر راهی برای سرعت بخشیدن به فرآیند پیدا کردن پاسخ صحیح در جلسه آزمون استفاده کند. یکی از بهترین روشها برای موفقیت در این آزمون، چاپ کلیدواژه و همراه داشتن آن در جلسه آزمون نظام مهندسی است.

استقبال گسترده از سمت داوطلبین و مهندسین در چند دوره اخیر آزمون، گواه بر نتایج چشمگیر این روش است. شما میتوانید با خرید اپلیکیشن آزمون نظام مهندسی، آخرین ویرایش از کلیدواژه آزمونها را نیز دریافت نمایید.

 

در جلسه آزمون نظام مهندسی، اعتماد به نفس داشته باشید و به حواشی جاری در جلسه‌ی آزمون توجه نکنید. در جلسه‌ی امتحان تنها بر دانش خویش متمرکز شوید.

 

ابتدا دفترچه سوالات آزمون را به طور کامل مطالعه و به همه‌ سوالات ساده پاسخ دهید. به این ترتیب زمان آزمون را مدیریت خواهیدکرد. سپس به بررسی سوالات مشکل و مشکوک بپردازید.

 

 

در نظر داشته باشید که برخی طراحان تست عمدا سوالات ساده را در انتهای مجموعه‌ سوالات قرار میدهند.
حدنصاب قبولی در آزمون نظام مهندسی، پاسخ صحیح به پنجاه درصد سوالات میباشد؛ بنابراین لزومی ندارد که به همه‌ سوالات پاسخ دهید و زمان محدود آزمون را برای پاسخ به همه‌ سوالات صرف کنید. تنها سوالاتی را پاسخ دهید که از درستی آن اطمینان کامل دارید؛ با این روش احتمال پاسخ اشتباه و کسر نمره منفی از امتیازتان را نیز کاهش میدهید.

 

زمان آزمون را با تعداد سوالات هماهنگ نمایید. اگر بر سوالاتی تمرکز کنید که به طور قطع پاسخ آنها را میدانید؛ در جلسه آزمون به هیچ وجه مشکل کمبود زمان نخواهید داشت، بنابراین از این جهت نگرانی نداشته باشید.

 

 برای نمونه، در آزمون تستی شصت سوال و صدوپنجاه دقیقه وقت داده میشود. اگر فردی بخواهد به همه سوالات پاسخ دهد، برای هر سوال تنها حدود دو دقیقه زمان دارد. اما اگر با در نظر گرفتن حد نصاب قبولی پنجاه درصد، فقط برای پاسخ به شصت درصد سوالات برنامه‌ریزی نماید؛ در حدود چهار دقیقه برای پاسخ دادن به هر سوال وقت دارد که مدت زمان بسیار مناسبی است.

 

با توجه به اینکه برخی سوالات به کل این زمان نیاز ندارند، وقت مازاد آنها نیز به سوالات دشوار اختصاص داده میشود.

 

یکی از اشکالات مرسوم داوطلبان جابجا زدن پاسخ تستها است، که به دلیل استرس و یا پاسخ ندادن به یک یا چند سوال (پریدن از روی چند تست) ایجاد میشود. با کنترل مکرر شماره تست در برگه‌ سوالات و پاسخنامه از جابجا زدن تستها پیشگیری کنید.

 

در آزمونهای محاسباتی مانند محاسبات عمران لازم است شما با ماشین حساب کار کنید. بنابراین برای آزمونهای محاسباتی تمرین کنید که بتوانید با ماشین حساب به راحتی کار کنید.

 

 

همه منابع آزمون را مطالعه نمایید و فقط روی چند درس تمرکز نکنید. توزیع سوالات و انتخاب آنها از مباحث مختلف الگوی یکنواخت و استانداردی ندارد و گاهی در یک دوره مشاهده شده است که سوالات بیشتری از یک مبحث آمده است و اگر شما آن مبحث را مطالعه نکرده باشید، میتواند در قبولی شما تاثیرگذار باشد.

 

بسیاری از سوالات تشریحی با مرور سرفصل کتب مقررات ملی ساختمان قابل پیدا کردن میباشد. برای مثال، اگر از راهنمای مبحث سیزده سوال داده شد، حتما به عناوین فصول ابتدای کتاب مراجعه کنید.
گاهی اوقات فهرست ابتدای مباحث، به اندازه کلیدواژه در پیدا کردن پاسخ صحیح موثر است.
در هنگام مطالعه و یا مرور مباحث مقررات ملی، در بالای صفحات مهم کتاب با خط درشت موضوع آن صفحه را بنویسید. در صورت امکان در نسخه ای که از کلیدواژه برای جلسه آزمون چاپ میکنید، ابتدای حروف الفبا را با برچسب رنگی مشخص نمایید.
حتی اگر هیچ فرصتی برای مطالعه ندارید، حداقل یکبار مقررات ملی را مرور کنید و موضوعاتی که در آن بحث شده را ببینید تا بدانید کدام موضوعات را باید در کدام کتاب پیدا کنید.

 

همچنین، نکات کلیدی و اعداد مهم در مقررات ملی ساختمان را در ابتدای هر کتاب بنویسید تا در زمان پاسخگویی خود صرفه جویی کنید.

 

در نهایت، نمونه سوالات آزمونهای گذشته نظام مهندسی از هر کتاب و جزوه آموزشی مهمتر و مفیدتر است. اگر زمان کافی برای مطالعه تمام منابع آزمون را ندارید به شما توصیه میکنیم که زمان خود را فقط صرف مطالعه آزمونهای قبلی نمایید.
شما با پاسخ دادن به آزمونهای سالهای گذشته با شیوه طراحی سوالات، مدیریت زمان آزمون و بهترین روش برای پاسخگویی به سوالات آشنا میشوید.

 

 در ضمن اگر دوست داشتید در کانال تلگرام ما عضو شوید  برای عضویت اینجا کلیک کنید 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code